2024 Hanak Diş Çekimi Fiyatları

Çürüyen dişlerin tedavi edilmesi için dolgu ve alternatifi tedaviler yapılabilir fakat geç kalınma durumunda ağrılardan kurtulmak için en basit yöntem diş çekimi olacaktır. Sizin için Hanak Diş çekimi alanında uzman hekimleri listeledik ve en uygun fiyatlı tedavi yöntemlerini detaylı şekilde anlattık.

 • Web sitemizde reklam yayınlamak ister misiniz?
 • 16 Mayıs 2022 Diş Çekimi Yorum (0)

  Hanak Diş Çekimi diş çekimiDiş çürümesi zamanla dişteki sinirler yoluyla kişiye fazlasıyla acılar yaşatabilir. Diş ağrılarının katlanılamayacak dereceye kadar çıkması bile çoğu zaman dişçiye gitmemize yeterli olmuyor.

  Burada sizin için dişçide tedavi olmanın ve diş çekimi yaptırmanın çok doğal bir durum olduğundan ve Hanak diş çekimi yapan en uygun fiyatlı diş kliniklerinden bahsedeceğiz.

  Diş hakkında tüm bilgilere ulaşabileceğiniz web sitemizde gezinerek daha farklı konular hakkında bilgiler alabilirsiniz. Bu yazımızda sizin için oluşturduğumuz ortalama Hanak Diş çektirme fiyatları hesaplama tablosu ile dişçiye gitmeden bir diş çekimi ne kadara yapılır öğrenebilmenizi sağlıyoruz. Çürük diş çekimi hakkında sormak istediğiniz soruları önerilen kliniklerimize veya yazı altındaki yorum alanına yazarak bilgi alabilirsiniz.

  Diş ağrıları ya da diş hastalıkları pek çok kişinin korkulu rüyası haline gelmiştir. Tedavisi olmayan diş hastalıkları için tek çözüm ise kaybedilen dişleri çektirmek olur. Diş çekimi ve verdiği acı pek çok kişi için dayanılmaz bir hal olmaktadır.

  Çoğu kişinin korkulu rüyası haline gelen diş çektirme operasyonu çürüyen ya da başka nedenlerden dolayı işlevini yitiren dişlerden kurtulmak için yapılmaktadır. Dişin kurtarılamayacağı durumlardan son çare olarak kabul edilen diş çekimi kesinlikle profesyonel bir dişçi tarafından yapılmalıdır. Ayrıca dişlerin kaybetmemek için ağız ve diş sağlığına önem verilmesi ve mutlaka düzenli olarak fırçalanmalıdır.

   

  Hanak Diş Çekimi Nedir?

  Diş Çekimi

  Diş çektirmek aslında pek çok diş sorunlarının en önemli habercisidir. Günümüzde diş ağrıları ya da sorunları çok sancılı olsa da bazen pek önemsenmemektedir. Genellikle ağrı kesiciler ile dindirilmeye çalışılan diş ağrıları ilerde dişlerin işlevini yitirmesine bile neden olur. Diş kaybına uğramamak için kanal tedavisi uygulansa da bazı durumlarda bu yöntem bile işe yaramayıp son çare olarak dişler çekilmek zorunda kalıyor. Özellikle diş çürümesi diş etindeki sinirlere kadar ilerlemiş durumda ise mutlaka diş çekimi operasyonu yapılmak zorunludur. Peki, diş çekimi nasıl yapılır, işte konunun detayları….

   

  Diş Çekimi Nasıl Yapılır. Hanak Dişçileri Çeker mi?

  Diş çekimi operasyonu mutlaka uzman bir diş hekimi tarafından hijyenik ortamlarda yapılması gereken tıbbı bir işlemedir. Hanak diş çekimine başlamadan önce dişin çekileceği tarafa lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezinin etkisini göstermesi için bir süre beklenir. Diş çekimi operasyonundan birden fazla dişin çekilmesi gerekiyor ya da beraberinde başka bir tedavi daha yapılması gerekiyorsa hastaya uygulanan anestezinin tozu biraz fazla olmalıdır.

  Anestezi etkisini gösterdikten sonra uzman Hanak diş hekimi diş üzerinde operasyonu uygulamaya başlar. Öncelikle dişi saran diş eti ile kemik dokusu kesilip, işlevini kaybeden diş çene kemiği bağlarından kurtarılır ve forseps ile ileri geri ittirilerek hafifçe diş yerinden ittirilir. Dişin çekildiği yerde oluşan oyukta kanamalar olur. Doktor buraya gazlı bezle tampon yapar.

  Zaten Hanak diş hekimi gerek duyduğu durumlarda oyuğa mikrop öldürücü macun ile ağrı kesini sürerek diş çekimi işlemini tamamlar. Diş çekim süresi dişte oluşan hastalığın durumuna ve ciddiyetine göre değişiklik gösterebilir. Çift köklü dişlerin çekimi tek köklü dişleri çekimine göre biraz daha zordur. Bu nedenle birden fazla köklü dişlerin çekimi süresi biraz daha uzun olabilmektedir. Tek köklü dişler 20 dakika da çekilebilir.

   

  Hanak Diş Çekimi Fiyatları Ne Kadar?

  Diş çekimi fiyatları da günümüzün en güncel konuları arasında yer almaktadır. Diş hekimleri tarafından uygulanan diş çekimi fiyatları Türk diş hekimleri birliği tarafından belirlenmekte ve diş hekimlerine bildirilmektedir. Türkiye genelinde uygulanması zorunlu olan diş çekimi fiyatları 1 Ocak 2022 ‘den itibaren KDV dahil 347 Türk lirası olarak belirlenmiştir. Fakat bu fiyat çekilecek dişin hastalık türüne tekli ya da çoklu olması gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir. Türk Diş hekimi birliğinin belirlenmiş olduğu diş çekimi tarifleri şu şekildedir.

  Şeklinde ücretlendirilmiştir.

   Hangi Durumlarda Diş Çekimi Yapılmalıdır

  Diş çekimi operasyonu çoğunlukla çürüyen ya da travma sonucu işlevini yitiren diş ve dişlerde tercih edilmektedir. Bunun dışında diş uzmanları çok sayıdaki dişin çeneye sığmayan durumlarda dişin yer aldığı alana ortodonti tedavisi gerektiği durumlarda ön hazırlık için diş çekimi operasyonuna karar verebilir.

  Hanak Diş Çekimi Yapan Dişçiler

  Diş ağrılarını sonlandırmanın son çaresi olarak kullanılan diş çekimi kanal tedavisininde etkili olmadığı veya diş dolgusu ile çürümeyi yok edemedikleri durumlarda dişçilerin en son çaresidir.

  Sadece tedavi için değil aslında estetik bakımdanda dişlerin çekilmesi gerekebiliyor. Diş üstünde diş çıkması gibi nedenlerden dolayı genellikle diş çekimi yapılabilir.

  Sizinde bu tür sorunlarınız varsa hemen size en yakın Hanak diş çekimi hekimlerinden birisine başvurabilirsiniz. İllerin büyüklüğüne ve gelişimine göre dişçi sayısıda değişmektedir.

  Hanak ve çevresinde hizmet vermekte olan dişçilerin pek çoğu diş çekimi yapmaktadır ve alanında uzmanlardır.

 • Web sitemizde reklam yayınlamak ister misiniz?